FB Pixel Mereakadeemia – TalTech

Laevajuhist mereteenuste juhtimiseni – meri on maailm, mis vajab haldamist.

TalTechi mereakadeemiast saad diplomi, millega liigud tulevikku.

Tutvu erialadega

Fakt: Aju kasutab töötamiseks 10W energiat.

Tutvu erialadega

Laevamehaanika

Kas sind huvitab tehnika ja meremehe elukutse? Sooviksid põhjalikult mõista, kuidas töötavad suured masinad, keerulised süsteemid ja seadmed? Kui ootad vaheldusrikkust, head palka ja maailma merede müstikat, siis laevamehaanika on just sinu jaoks.

Loe lähemalt Esita avaldus juba täna!

Meretehnika ja väikelaevaehitus

Meretehnika ja väikelaevaehituse õpe on sinu võimalus saada meretehnika inseneriks, kes valdab meretehnika ja laevaehituse tehnoloogiaid ja materjale ning tunneb tootearendust ja tootmist meretööstuses. Väikelaev on kuni 24-meetrine laev – õpingutes käsitletakse nii lõbusõidualuseid kui ka suuri ja võimekaid töölaevu, mida kasutatakse piirivalves, päästetöödel, avamererajatiste teenindamisel ja paljudes teistes nõudlikes ülesannetes. Need pole sugugi puidust käsitööpaadid – ei, meie väikelaevad on keerukat tehnoloogiat kasutavad metall- või komposiitalused! Õpingute käigus on võimalik saada nii väikelaevajuhi väljaõpe kui ka purjetamise põhioskused, nii on paljud tudengid ka ise väikelaevade aktiivsed kasutajad.

Loe lähemalt Esita avaldus juba täna!

Laevajuhtimine

Üle 70% maakera pindalast moodustab vesi ning maailma meredel sõidab üle 110 000 laeva. Kas teadsid, et maailma suurim konteinerilaev on kiilust masti tipuni sama kõrge kui Viru hotell? Kui oled unistanud vastutusrikkast juhiametist kauba- või reisilaeval, rahvusvahelisest töökeskkonnast ja reisimisest ümber maailma, siis laevajuhi eriala on sinu jaoks.

Loe lähemalt Esita avaldus juba täna!

Mereveonduse ja sadamatöö korraldamine

Kas teadsid, et üle 90% kogu maailma kaubast transporditakse meritsi? Mereveonduse ja sadamatöö korraldamise eriala lõpetajad ongi need inimesed, kes korraldavad merenduse logistikat ja tarneahelat, teisisõnu juhivad ning planeerivad kaubavedusid merel.

Loe lähemalt Esita avaldus juba täna!

Veeteede haldamine ja ohutuse korraldamine

Oled sa kunagi mõelnud, kuidas laev merel navigeerib? Kuidas kapten teab, et valitud kursil pole vanu vrakke, madalikke või hoopis teravaid karisid? Kui veealune maailm tundub sulle põnev, siis Mereakadeemia veeteede haldamise ja ohutuse korraldamise eriala on täpselt sinu jaoks.

Loe lähemalt Esita avaldus juba täna!

Ettevõtlus ja elamusmajandus

Ettevõtluse ja elamusmajanduse õppekava annab teadmised ja tööriistad (tulevastele) juhtidele, kes soovivad tegutseda eelkõige väikestes paindlikes ettevõtetes. Pole määrav, mida juba õppinud oled või soovid tulevikus teha – võid edukalt avada mahetoidu poe, aidata viia Eesti tootedisaini välisturgudele või hoolitseda hoopis selle eest, et kõik Vormsi vanamemmede kootud kindad saaksid igal talvel mandril müüdud. Ettevõtlusalaseid teadmisi vajad igal juhul.

Loe lähemalt Esita avaldus juba täna!

Merendus

Kui sul on soov täiendada oma teadmisi tasemeõppes ning omandada magistrikraad, saada mitmekülgseks spetsialistiks, kes suudab pakkuda praktilistele probleemidele tulutoovaid lahendusi, parandada konkurentsivõimet tööturul ja olla kursis uute ideedega, siis oled oodatud merenduse magistriõppesse. Merenduse erialal saad laialdased teadmised, et töötada merenduse valdkonna juhtivatel positsioonidel. Erialal on võimalik valida kahe suuna vahel: meretranspordi juhtimine või laeva tehniline ekspluatatsioon ja laevajuhtimine.

Loe lähemalt Esita avaldus juba täna!