FB Pixel

Tahad nihutada paigast kõige teadaoleva piirid?

TalTechi loodusteaduskonnas jõuad avastusteni, millega muuta maailma.

Tutvu erialadega

Fakt: Tühjus musta augu sisemuses genereerib B-nooti.

Tutvu erialadega

Rakendusfüüsika

Rakendusfüüsika puhul on oluline, et matemaatika ja füüsika sind ei hirmuta ja mõistad nende tähtsat rolli tulevikutehnoloogiate arendamisel. Rakendusfüüsika on hea valik ka siis, kui tahad õppida mõnd inseneriala, kuid sa pole veel päris kindel, millist täpsemalt. Rakendusfüüsika erialal, saad kolme aasta jooksul sedavõrd universaalsed teadmised, et sinu edasiõppimisvõimalustel pole sisuliselt piire – meteoroloogiast materjaliteaduseni, biofüüsikast okeanograafiani, majandusfüüsikast osakestefüüsikani.

Loe lähemalt Esita avaldus juba täna!

Maapõueressursid

Eesti maapõuerikkused ei piirdu Ida-Virumaal kaevandatava põlevkiviga. Meil leidub ka liiva, dolomiiti, kruusa, lubjakivi, turvast, savi, fosforiiti, põhjavett… Maapõueressursside eriala õppima tulles saad teada, mida maakoor endas peidab, kuidas uusi maapõuerikkusi avastada, millised on parimad tehnoloogiad nende kaevandamiseks, kaevandatud alade taastamiseks ja keskkonnaohtude vältimiseks? Selles valdkonnas kohtuvad insenerimõte, tehnoloogia ning loodusteadused. TTÜ haridusega maapõueinsenere leiab maailma eri paigust alates Eesti mäetööstusest ja Skandinaavia kullakaevandustest kuni Austraaliani.

Loe lähemalt Esita avaldus juba täna!

Rakenduskeemia, toidu- ja geenitehnoloogia

Sa oled loomult uudishimulik ja esitad sageli maailma kohta küsimusi „miks“ ja „kuidas“? Sind huvitavad loodus- ja reaalteadused? „Rakett69“ on üks sinu lemmiksaadetest? Rakenduskeemia ja geenitehnoloogia on avanud täiesti uusi silmapiire meditsiinist tööstuse ja põllumajanduseni. Pakume sulle võimalust sukelduda tippteadusse ning teadus- ja tehnoloogiasaavutuste ülipõnevasse maailma. TTÜ rakenduskeemia, toidu- ja geenitehnoloogia eriala lõpetajana on sulle avatud üle kümne magistrikava Eesti ülikoolides ning lugematu hulk välismaal.

Loe lähemalt Esita avaldus juba täna!

Maapõueressursid

Kõik seitse miljardit inimest sel planeedil on rohkemal või vähemal määral tarbijad ja suur osa vajalikest ressurssidest tuleb maakera seest. Kergesti kaevandatavate maavarade leiukohad on ammendumas ja maapõuespetsialistide järele on vajadus nii meil kui mujal. Siin õpivad tuleviku geoloogid ja mäenduse spetsialistid loodus- ja tehnikateadustele tuginedes juhtima ja arendama maapõueressursside kasutuselevõttu ja jätkusuutlikku tarbimist. Samuti avastama ja uurima uusi maapõueressursse, vähendama maapõuekasutuse keskkonnamõjusid ning leidma uusi ja planeerima asjakohaseid loovaid insenerilahendusi. Arvesta ka praktikatega ettevõtetes, looduskeskkonnas ja kaevanduses nii Eestis kui lähiriikides.

Loe lähemalt Esita avaldus juba täna!

Rakendusfüüsika

Innovaatilised lahendused teadusmahukates ettevõtmistes sõltuvad rakendusfüüsikute panusest. TTÜ on ainus koht Eestis, kus arendatakse päikesepaneele ja meteoroloogiat; vaid siin õpid tundma energiaid ja ookeane, kõrg- ja nanotehnoloogiat, maakera kliimat ja kaasaegset keskkonnateadust. Saad väga mitmekülgse hariduse, mis sisaldab inseneriteadust, füüsikat, matemaatikat, füüsikalist okeanograafiat ja atmosfäärifüüsikat.

Loe lähemalt Esita avaldus juba täna!

Rakenduskeemia ja biotehnoloogia (sisaldab geenitehnoloogia peaeriala)

Rakenduskeemia ja biotehnoloogia õppekava on mõeldud eeskätt neile, kes on bakalaureuseõppes läbinud üldettevalmistuse keemia, biotehnoloogia, geenitehnoloogia, molekulaarbioloogia või biokeemia valdkonnas. Õppe põhirõhk on keemia ja bioteaduste valikainetel ning praktiliste oskuste omandamisel. Töö laboris ja lõputöö tegemine annavad sulle võimaluse põhjalikult tutvuda teadusliku uurimistööga. Lõpetajale antakse loodusteaduse magistrikraad – sellega oled tegija nii keemia kui ka biotehnoloogia valdkondades.

Loe lähemalt Esita avaldus juba täna!

Toidutehnoloogia ja –arendus

Sind huvitab, mis meie söögilauda katab, kuidas toitu toodetakse ja soovid valdkonda süvitsi tundma õppida? Sul on juba olemas baasteadmised toidutehnoloogiast, keemiast, bio- või geenitehnoloogiast? Toidutehnika ja –arenduse magistrikava valmistab ette spetsialiste töötamaks toidusektoris – nii tootmises, tootearenduses, kvaliteedikontrollis, riigiasutustes kui ka teaduses. Tuleb aga märkida, et õppekavas on palju valikaineid, et saaksid õppida just sind huvitavaid erialateadmisi.

Loe lähemalt Esita avaldus juba täna!