Soovid leiutada midagi täiesti uut ja muuta inimeste elusid?
Pane oma võimed tuleviku heaks tööle TalTechi inseneriteaduskonnas.
Tutvu erialadega
Tutvu erialadega
Arhitektuur (integreeritud õpe)
Soovid kujundada meid ümbritsevat linnaruumi ja tulevast elukeskkonda? Oled unistanud projekteerida kõrghooneid või disainida peensusteni läbimõeldud arhitektuurseid detaile? Sind huvitavad ruum, vorm ja valgus ning sooviksid siduda oma loomingulised ideed kaasaegsete innovaatiliste lahendustega? Kui nii, siis tule uuri lähemalt, mida TalTechi arhitektuuri erialal sinu tulevikule pakkuda on!
Ehitiste projekteerimine ja ehitusjuhtimine (integreeritud õpe)
Ehitusinseneri töö on kodude ja töökohtade rajamine. Ehitiste projekteerimise ja ehitusjuhtimise eriala hõlmab väikeelamuid kui ka pilvelõhkujaid. Keerukatest tööstushoonetest rääkimata. Kui näed enda tulevikku ehitusvaldkonnas, siis ehitiste projekteerimise ja ehitusjuhtimise eriala on kindel ja tulus investeering.
Hoonete sisekliima ja veetehnika (integreeritud õpe)
Hoone fassaadi all on sadu torusid ja keerulisi süsteeme, mis juhivad puhast vett sisse ja reovett välja, ventileerivad õhku ja reguleerivad temperatuuri. See kõik tagab, et hoone sisemus oleks inimestele meeldiv, tervislik ja loodust säästev keskkond. Kui see väljakutse on just sinu jaoks, siis uuri lähemalt, mida hoonete sisekliima ja veetehnika erialal on sulle pakkuda.
Elektroenergeetika ja mehhatroonika
Millistest allikatest saame energiat aastal 2050? Kas juhtmevaba elektrivarustus on võimalik? Kuidas ehitada drooni, mis kannaks inimest? Homse päeva tehnoloogiate (arukad elektrivõrgud, täiesti roheline energiatootmine, ümbrust tunnetavad robotid, iseseisvalt orienteeruvad droonid ning liikurseadmed, täisautomaatsed alajaamad, kõrgtehnoloogilised hooned, nutikad kodusüsteemid jpm) loojaks ja haldajaks kujunemiseks on see eriala sulle sobivaim. Ühendame siin peenmehhaanika ja energeetika, kõrgtehnoloogilise elektroonika, automaatikavahendite ja infotehnoloogia võimalused.
Integreeritud tehnoloogiad
Inseneridel on tehnoloogiaühiskonnas oluline roll, kus tuleb orienteeruda nii kõrgtehnoloogilistes materjalides kui ka mehitamata õhusõidukite värvikirevas maailmas. Üha enam on tarvis insenere, kes suudavad oma teadmisi ning oskusi siduda äri- ja protsessijuhtimise, tootearenduse, disaini ja tootmisega. Seda kõike integreeritud tehnoloogiate erialal ka õpetatakse!
Materjalitehnoloogia
Kas oled vahel mõelnud sellise nurga alt, et inimkonna suurimad saavutused või avastused on paljuski seotud just elukeskkonna materjalidega? Tekstiilkiudude kasutuselevõtt on inimestele andnud võimaluse end vastupidavate rõivastega katta ja asustada Maa jahedamaid piirkondi. Metallid ja keraamika on muutnud tarvikud vastupidavamaks ning töövahendid tootlikumaks. Plastid aga pole nende õigel kasutamisel keskkonnaprobleem, nagu valdavalt arvatakse, vaid on loonud uue standardi ehituses, põllumajanduses, meditsiinis, hügieenis ning transpordis. Funktsionaalsed materjalid muudavad energia kogumise ja salvestamise efektiivsemaks ning võivad meid päästa globaalsest soojenemisest.
Keskkonna-, energia- ja keemiatehnoloogia
Tehnoloogiate arengus toimuvad kiired ja olulised muutused. Ühelt poolt on need seotud loodusressursside kahanemise ja keskkonnaprobleemide süvenemisega, teisalt inimkonna keskkonnateadlikkuse kasvuga ja vajadusega ressursse säästlikult kasutada. Kui sa soovid tulevikus neid muutusi positiivselt suunata ning olla tööturul nõutud spetsialist, siis keskkonna-, energia- ja keemiatehnoloogia õppekava annab sulle selleks tugeva aluse.
Tootearendus ja robootika
Sul on lennukaid ideid ja tehnilist taipu? Sind huvitab, kuidas töötavad kaasaegsed digitehased? Kui näiteks mehitamata autode arendamine, juhtimine ja tootmine ning innovatsioon tundub olevat midagi just sulle, siis uuri edasi, mida tootearenduse ja robootika erialal sinu tulevikule pakkuda on.
Teedeehitus ja geodeesia (integreeritud õpe)
Riigi majanduse aluseks on eelkõige infrastruktuur: teed, sillad, tunnelid, raudteed, lennujaamad ja sadamad, milleta ei pääse inimesed liikuma ega jõua kaubad tarbijani. Taristu oli, on ja jääb meie igapäevase toimetuleku esmaseks, lausa hädavajalikuks eelduseks. Kui tahad kaasa rääkida taristu arengute homse päeva juures, siis uuri lähemalt, mida on sulle pakkuda teedeehituse ja geodeesia erialal.
Energiamuundus- ja juhtimissüsteemid
Tänu tehnoloogia arengule, elektri hajatootmisele ja taastuvenergia kasutuselevõtule on energeetikas tekkimas tarkvõrgud, mis ühendavad endas elektri ja infotehnoloogia ning muudavad kogu energiamaailma üheks tervikuks. Energeetika on valdkond, mis on riigi ja majanduse toimimise alustala. Lisaks majanduslikule otstarbekusele on vaja arvestada riigi julgeoleku-, keskkonna- kui sotsiaalpoliitiliste otsustega, aga ka Euroopa Liidu poliitikatega. TalTechis on elektri- ja energeetikaalane haridus ja teadus pikkade traditsioonidega, ulatudes ülikooli asutamisaega 1918. aastal. Täna on TalTech selles valdkonnas Eesti juhtiv ülikool ja kompetentsikeskus.
Disaini ja tehnoloogia tulevik
Eduka innovatsiooni eelduseks on loov ja avatud maailmavaade kombineerituna erialase, kultuurilise ja intellektuaalse mitmekesisusega. Seepärast valmistamegi sellel õppekaval ette innovaatoreid, disaini ja inseneeria professionaale, kes on võimelised algatama ja ellu viima sotsiaalset ning majanduslikku kasu loovaid uute toote- või teenusekontseptsioonide arendusprotsesse. Selle õppekava lõpetajad on multitalentid, kes ühtaegu on nii kunstimeelega loojad kui täppistehnilised arvestajad. Õppekava on unikaalne, kuna on Eesti Kunstiakadeemia ja TalTechi koostöös valminud rahvusvaheline programm.
Elektroenergeetika
Energeetika valdkond on riigi ja majanduse toimimise üheks alustalaks, millest tulenevalt on selle eriala lõpetajate järele alati vajadust. Lisaks on infotehnoloogia kasutamine energeetika valdkonnas muutunud järjest olulisemaks ja vajadus inseneride järele, kes mõistaksid sellega seotuid põhimõtteid, on suur. Elektroenergeetika magistriõppes on põhirõhk valdkonna süvateadmiste omandamisel ja nende rakendamisel tänapäeva energiasüsteemides. Saad laialdased teadmised tänapäeva energiasüsteemide kasutamisest, juhtimisest, kaitsmisest ja arengusuundadest tulevikus.
Energiatehnoloogia ja soojusenergeetika
Meie kliimas on normaalseks elutegevuseks vaja soojus- ja elektrienergiat. See eriala annab kõik vajalikud alus- ja inseneriteadmised nii elektrijaamade, soojusvarustussüsteemide kui energiat kasutatavate seadmete töö kohta. Energeetika puhul tuleb arvestada selle eripärase positsiooniga majandusstruktuuris: andes elektri- ja soojusenergia näol vajaliku sisendi teistele majandusharudele (ning kogu ühiskonnale), on energeetika tootmismahud seotud majanduse energiamahukusega ning energiavajaduse dünaamikaga.
Hooned ja rajatised
Ehitus on majandusharu, kus insenerimõte ja –ettevalmistus omavad eriti olulist tähendust. Laiapõhjaliste teadmiste ja praktilise ettevalmistusega insener on suuteline leidma lahendusi ka ebastandardsetes olukordades, mis sageli iseloomustavad tänapäevaste keerukate ehitusprotsesside kulgemist. Hooned ja rajatised magistriõppekava on Eestis ainulaadne, kuna pakub ainsana võimalust omandada ehitusalane magistrikraad, mis on vajalik 7. taseme diplomeeritud inseneri kutse taotlemiseks. Ehitusvaldkond sobib inimesele, kes julgeb mõelda suurelt, ei karda vastutust ning omab ambitsiooni midagi silmale nähtavat ja käega katsutavat ära teha.
Keemia- ja keskkonnakaitse tehnoloogia
Me elame ajastul, mil keskkonnakaitse on põletav teema. Kuidas balansseerida sellel piiril, et loodus oleks kaitstud, teadus arendatud, ühiskond rahul ja elu kõikidele ohutu? Kui sul on soov anda oma panus keskkonnakaitsesse ning lahendada olemasolevaid probleeme uudseimate tehnoloogiatega, siis oled meie õppekava valides õigel teel. Ootame õppima TalTechi ja teiste Eesti ülikoolide tehnika- või loodusteaduste valdkonna bakalaureusekavade lõpetajaid.
Keskkonnatehnika ja juhtimine
Kumb on loodusele halvem: võtta jõuluks metsast maha kuusk või panna püsti tehas plastmasskuuskede tootmiseks? Tootmise mõju loodusele on suur ning seetõttu on tööstuses väga vaja selliseid spetsialiste, kel teadmised nii inseneri- kui keskkonnakaitse vallast. Õppekava keskmes ongi keskkonnakaitseprobleemid, aga süvendame ka õppija insener-tehnilisi ja majandusalaseid teadmisi.
Logistika
Kuni inimesed ja kaubad suurtel kiirustel hulgakaupa ühest kohast teise liiguvad, planeerivad logistikud juba uut sõitu. Kuidas leida parim viis tarneahela korraldamiseks? Või hoopis kuidas tagada ummikuvaba linn? Logistika all mõistetakse maismaa-, lennu-, mere- ja raudteetranspordi, kombineeritud vedude, laonduse, ostude ja hangete, jaotuse, klienditeeninduse ning informatsiooni liikumise korraldamist kogu tarneahela ulatuses, samuti linnaliikluse ja ühistranspordi planeerimist. Laiemas tähenduses on logistika aga mõttelaad, kompetentsus ja tegutsemisviis ettevõtte edukuse tagamiseks, ressursside paremaks kasutamiseks ja majanduse konkurentsivõime tõstmiseks.
Materjalid ja protsessid jätkusuutlikus energeetikas
Täna on Eesti energeetika liialt ühekülgne, tuginedes valdavalt põlevkivienergeetikale. Energeetika peamine eesmärk ei ole aga toota rohkem, vaid tarbida efektiivsemalt. Nii Eesti kui Euroopa majanduse areng nõuab oluliselt laiemat energeetika ja sellega kaasnevate protsesside analüüsi ning mõistmist ja seda see õppekava pakubki. Materjalid ja protsessid jätkusuutlikus energeetikas on TalTechi ja Tartu Ülikooli ühisõppekava. Õppetöö toimub esimesel ja kolmandal semestril Tallinna Tehnikaülikoolis, teisel semestril Tartu Ülikoolis.
Mehhatroonika
Sind huvitab töö kõrgtasemel nutikate süsteemide, robottehnika ja autonoomsete seadmete ning tehisintellekti juhitavate süsteemidega? Tahad mõista tehnilisi süsteeme nii teoorias kui praktikas ja luua veelgi nutikamaid seadmeid? Sel juhul oled õiges kohas. Mehhatroonika on sünergia infotehnoloogiast, elektroonikast, optikast ja mehaanikasüsteemidest ning üks dünaamilisemaid tehnikasuundi maailmas. Selle eesmärk on tehniliste süsteemide funktsionaalsete võimaluste täiustamine uute infotehnoloogiliste vahenditega ja uutel põhimõtetel töötavate seadmete loomine, rakendades tehisintellekti ja uusi andurite põhimõtteid ümbruse paremaks tajumiseks ja seadmete juhtimiseks programmeeritava elektroonika abil.
Puidu-, plasti- ja tekstiilitehnoloogia
35% Eesti töötleva tööstuse müügimahust moodustavad just puidu- ja mööbli-, kummi- ja plasti- ning tekstiili- ja rõivatööstuse allharud. Ekspordimahtude kasvu tõttu investeerivad ettevõtted tootmise laiendamisse, tehnoloogia arendamisse ja efektiivsuse kasvatamisse, mis omakorda on toonud kaasa suure nõudluse erialaste teadmistega spetsialistide järele. Vastavalt valitud suunale saad põhjalikud teadmised puidu- või plasti- või tekstiili ja rõivatööstuse materjalide ehituse, omaduste ja tehnoloogiate kohta.
Tootearendus ja tootmistehnika
Kas sul on tulnud ette olukordi, kus hoiad käes mõnda kasutajavaenulikult tehtud asjakest ning juurdled, kui palju paremini oleks võinud seda toodet konstrueerida? Samuti tead, et tööstuse tulevik on automatiseerimine ning soov selles innovatsioonis kaasa lüüa paneb sul silmad särama?
Kui jah, siis ootame sind edasi õppima tootearenduse ja tootmistehnika magistrikavale. Peaerialasid on kaks, mõlemal saab õppida nii statsionaarses kui kaugõppes: tootearendus ning tootmistehnika ja robootika.
Tööstustehnika ja juhtimine
Tööstustehnika ja juhtimise magistrikava keskendub eeskätt tehnikateadustele, kuid tudeng saab lisaks head teadmised ka majanduse, innovatsiooni ja juhtimise valdkondadest. TalTechi õppeprogramm pakub parimaid võimalusi kujundamaks end rahvusvaheliselt konkurentsivõimeliseks tööstuse tootmisjuhiks. Ootame õppima neid, kellel on olemas bakalaureusekraad masinaehituses, tootmistehnikas või ärijuhtimises. Samuti sobib rakenduskõrghariduse diplom koos vastavate täiendavate ainete läbimise kinnitusega.
Tööstusökoloogia (Tartu)
Meie planeedi ressursse on vaja hallata efektiivselt kogu nende eluea vältel, alates tootmisest ja tarbimisest kuni jäätmekäitluse ja taaskasutuseni. Tule õppima eriala, mis on mitmekülgne, erakordselt huvitav ja tööturul väga oodatud! Euroopa Liidus ja Eestis on ettevõtted rakendamas tööstusökoloogia põhimõtete alusel loodud ringmajanduse ärimudelit. See koosneb tootmis- ja tarbimissüsteemidest, milles tekib võimalikult vähe kadusid ja kus kogu ressurss läheb taaskasutusse, ringlusse või uute toodete tootmisse.
Keemiatehnoloogia
Enamik meie igapäevaelus kasutatavaid materjale, sealhulgas kütused, ravimid, toiduained ja olmekemikaalid on tänapäeval vähemal või suuremal määral seotud keemiatööstusega. Rohelised keemiatehnoloogiad aitavad aga ennetada keskkonnasaastamist, sünteesida biolagunevaid aineid või keskkonnasõbralikke materjale. Kaasaegsed keemiatehnoloogiad arenevad väga kiiresti. Just sina võid saada selleks tehnoloogiks, kes aitab luua esimese vetikatest tehtud biokütuse või leiab viisi reovee töötlemiseks nii, et seda kõlbaks joogiveena kasutada. Keemiatehnoloogiaga seotud erialad kuuluvad maailmas kümne kõige nõutavama hulka ja väljavaated karjääriks on väga head. Tule saa endale elukutse, mida oskavad vähesed, aga vajavad paljud!
Masinaehitus- ja energiatehnoloogia protsesside juhtimine
Kõik mehhanismid – köögikombainidest robotiteni, võidusõiduautodest kosmoselaevadeni – koosnevad lihtsamatest ja keerukamatest detailidest, mille loomiseks on vaja teadmisi nii traditsioonilistest kui ka uusimatest tehnoloogiatest. Antud eriala annab sulle laiapõhjalise tehnikahariduse ning võimaluse valida, kas õppida süvendatult masinaehitustehnoloogiat või energiatehnika. Masinaehitustehnoloogias õpid selgeks joonestusprogrammid, projekteerimise, aga ka ehitad valmis masinaid. Kui õpid energiatehnikat, uurid energiavarusid, kuidas energiat muundada, saada elektrit või soojust ja kuidas neid tarbijani edastada. Lisaks võid valida ka mäenduse õppeained kui soovid teada, kuidas saada maapõuest loodust säästvaid tehnoloogiaid kasutades kätte maavarasid. Lõpetajad leiavad tööd keskastme juhi või spetsialistina masinaehitus-, energeetika- ja mäendusettevõtetes.
Telemaatika ja arukad süsteemid
Kui tuled õppima telemaatikat ja arukaid süsteeme, saad selgeks, millised on intelligentsed lahendused ja innovaatilised tehnoloogiad ning kuidas neid programmeerida ja arendada. Omandatud teadmistega õpid looma nutikaid info- ja kommunikatsioonitehnoloogiate (IKT) lahendusi. See on kindel investeering sinu tulevikku, sest IKT oskusi läheb varsti tarvis pea kõikides eluvaldkondades.
Sisseastumisinfo
Kindlusta endale tegus tulevik,
alustades õigest ülikoolist – Tallinna Tehnikaülikoolist.
Kuule meist esimesena
Liitu uudiskirjagaTähtsad kuupäevad
-
1. jaanuar — 6. juuli 2021 kell 12.00
Avalduste esitamine kõikidele õppekavadele vastuvõtu infosüsteemis SAIS.
-
14. — 28 juuni kell 12.00
Registreerumine matemaatika ja eesti keele sisseastumiskatsele (neile, kellel eksamitulemus puudub või on alla lävendi).
-
28. juuni — 6. juuli kell 12.00
Avalduste ja dokumentide vastuvõtt kohapeal.
-
29. juuni
Matemaatika sisseastumiskatse
-
30. juuni
Eesti keele sisseastumiskatse
-
15. juuli
Õppimatuleku kinnitamise tähtaeg